Klientu serviss +371 67 320314 +371 26 555570

Maldivu salas

Maldivu salas

Indijas okeāna dienvidrietumu pusē no Šrilankas, gandrīz pie ekvatora atrodas koraļļu salu arhipelāgs – Maldivu salas. Tās sastāv no 19 koraļļu atoliem, lielākā daļa no kuriem ir neapdzīvota.

Līdzīgas devas vientulības, komforta, greznības un pirmatnējas dabas vienlaicīgi gandrīz nekur pasaulē vairs neeksistē. Šī ir viena no nedaudzajām vietām, kur iespējams brīnums: pilnīga atšķirtība no dzīves īstenības, ļaušanās citai realitātei, ko rada zilas debesis, smiltis sniega baltumā un neparasti dzidra smaragdzaļa jūra.

Maldivas – brīnumainas salas ar skaistu dabu, kas izvietojušās gar ekvatoru pašā Indijas okeāna vidū. Tās ir īsts tropisku paradīzes salu piemērs. Maldivu salas no putna lidojuma izskatās pēc izbārstītiem dārgakmeņiem.

Maldivu salu izvietošanās atolos ir nejauša. Vairums salu pieder atoliem, kas nepārtraukti mainās. No šīm salām apdzīvotas ir ne vairāk kā 200 salas. Lai attīstītos tūrisms, tika izvēlēti 88 atoli, kur tagad ir atvērti kūrorti. Visas pārējās salas ir neapdzīvotas. Katru salu vienu no otras atdala bezgalīgs okeāns, kas Maldivu salās ienes dvesmu un piepilda tās ar noslēpumainību. Ģeogrāfiskais stāvoklis Maldivu salām ir palīdzējis saglabāt savu vienkāršo skaistumu un tradīcijas visā simts gadu pastāvēšanas laikā.

Atpūta Maldivās – ikviena cilvēka sapnis, kam patīk atpūta pludmalēs, ūdens sporta veidi un makšķerēšana. Šīs salas – viena no tām vietām uz zemes, kas nav cilvēka roku sabojātas – patiesa paradīze. Atpūšoties Maldivu salās varat atklāt, kas ir īpašs paradīzes salās. Neskartā daba piedāvā daudz un dažādas iespējas atpūtai.

Atpūta Maldivās – tā ir atpūta mežonīgo salu baltajās pludmalēs, tirkīzzilajās lagūnās un okeāna silto viļņu ieskautajos koraļu rifos, kuri ir pārpilni ar daudzveidīgu jūras faunu. Daba šajās salās ir neskarta no pašiem pirmsākumiem – nemainījusies pēdējās tūkstošgades laikā, tāpēc piesaisa dabas pētnieku, botāniķu, nirēju un citu uzmanību.
Vēl neviens nav bijis neapmierināts ar atpūtu Maldivu salās.

Laika apstākļi Maldivās

Klimats jūs pārsteigs ar brīnišķīgiem laika apstākļiem – silts un saulains ir visu gadu, lai gan ir arī musonu periodi. Pateicoties tam, ka Maldivu salas atrodas pie paša ekvatora, tad musoni ir mēreni un nesagādā atpūtniekiem nekādas problēmas. Maldivu salās ir divu veidu musoni: dienvidrietumu musons no maija līdz oktobrim līdzi nes lietu un vēju, bet ziemeļaustrumu musons no novembra līdz aprīlim ir pavisam citāds – laiks ir sauss un karsts ar mērenu vēju.

Visa gada garumā temperatūra mainās nemanot, maksimālā temperatūra dienā vidēji ir 30 C, minimālā – 25 C. Lielākais nokrišņu daudzums tika fiksēts 1994.gadā - vairāk nekā 2000 mm. Šajā valstī jums būs 2 500 saulainu stundu visa gada garumā.

Klimats

Tropiskais klimats gada laika mainās pavisam nedaudz. No decembra līdz aprīlim ir karsts un sauss, reti ir tropiskie lieti. No maija līdz oktobrim ir musonu sezona: stiprs lietus un liels gaisa mitrums, kā arī vētrains. Vidējā temperatūra Maldivu salās ir +26 +30°C.

Vidējā gaisa temperatūra (°C):

Janv.

Febr.

Marts

Apr.

Maijs

Jūn.

Jūl.

Aug.

Sep.

Okt.

Nov.

Dec.

+29°

+29°

+30°

+31°

+31°

+30°

+29°

+29°

+29°

+29°

+29°

+29°

Derīgi zināt

Klimats: ekvatoriāls, musonu – šeit ir karsti visu gadu.
Gada nokrišņu daudzums: 2500 mm.
Optimāls ceļojumu laiks: oktobris-maijs
Valodas: dhivehi, angļu.
Valūta: maldivu rūfija.

Ko apskatīt: Male – pati mazākā galvaspilsēta pasaulē (garums 2,5 km, platums – 1 km). Galvenā ievērojamā vieta – mošeja ar augstu minaretu, būvēta XVI gs. Šeit atrodas musulmaņu kapsēta. Blakus bijušā Maldivu salu sultāna dārzam ir Nacionālais vēstures muzejs.

Izklaides: zvejošana (tai skaitā arī naktī); braucieni uz neapdzīvotajām salām; braucieni ar laivu; snorkelēšana; niršana; ekskursija uz Male, ar muzeja apmeklējumu; ekskursija ar helikopteru uz tālākajām salām.

Īpatnības: alkoholisko dzērienu ievešana valstī ir stingri aizliegta

Starptautiskā lidosta atrodas 10 min. brauciena attālumā no Maldivu galvaspilsētas Male Hulhule salā.

Dodoties uz Maldivu salām, līdzi nepieciešama Starptautiskā potēšanas karte, jo ir bijuši gadījumi, kad tūristi ir aplipinājuši vietējos iedzīvotājus ar dzelteno drudzi.

Laikā no decembra līdz martam lielākā daļa kūrortu ir pārpildīti. Tāpēc ieteicams laicīgi rezervēt numurus viesnīcās. Ierodoties visiem tūristiem jāuzrāda atpakaļceļa biļete un naudas līdzekļi vismaz 30 USD apmērā par katru uzturēšanās dienu. Latvijas pilsoņi var saņemt vīzu ierodoties Maldivu salās.
Neskatoties uz to, ka islama reliģiskais virziens Maldivu salās ir diezgan demokrātisks, valstī aizliegts ievest alkoholu, narkotikas, jebkādus pornogrāfiska vai erotiska satura materiālus. Plašā izvēlē alkoholiskie dzērieni ir pieejami bāros un restorānos. Aizliegtas ir zemūdens medības, nesankcionēta makšķerēšana, aizliegts vākt koraļļus, gliemežvākus utml. Aizliegts sauļoties bez peldkostīma, nav pieņemts sabiedriskās vietās nesāt caurspīdīgu apģērbu, īsus šortus, minisvārkus (sievietēm) utml.

Restorāni

Restorāni, kas ir Maldivu salās, piedāvā internacionālus un vietējos ēdienus. Pamatēdienos daudz izmanto rīsus, kariju, kokosriekstu pienu. Nereti ēdieniem pievieno laima sulu, čili, vietējos lokus un citas garšvielas.Maldivas    Romantiskā aizbēgšana uz Maldivu salām

 

Cenas uz Maldivu salam 2012

881 Ls


lasīt vairāk »

Kāzas Maldīvu salas

375 Ls


lasīt vairāk »

Yacht Sachika Maldives

2000 EUR


lasīt vairāk »
 
 
Pieteikties
Vārds Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Vēlamais datums
no līdz
Cilvēku skaits
Piezīmes
Kods uz attēla
 
 
 
Mediaplans