DIVAS GALVASPILSĒTAS: LISABONA – PORTO
(Cena no: 880 € | 8 Dienas)

ortugāle – Lisabona (2n) – Riviera -msi Rokka – Sintra – Fādū-Obidosa-Tomāra – Batalha-Alkosa-Lūso (1n) – Porto (2n) -Braga -Bon-Jēzus -Gimaraens-Aveiro -Koimbra Fatima-Grottoes- Setubal-Lisabona (1 N)


Ilgums : 8 dienas / 7 naktis; lidojumu periods:

17/04-24/04; 24/04-01/05; 08/05-15/05; 15/05-22/05; 19/06-26/06; 31/07-07/08; 21/08-28/08; 04/09-11/09; 18/09-25/09; 02/10-09/10; 16/10-23/10; 23/10-30/10/20;


UZMANĪBU! Ceļojuma cena var mainīties atkarībā no izvēlētajiem ceļojuma datumiem, tūroperatoru un viesnīcu akcijām, kā arī pārdoto vietu skaita.


Pieprasiet citas viesnīcas un cenu piedāvājumus jūsu izvēlētajos datumos sūtot pieteikumus vai rakstot uz book@sofiture.lv, vai zvanot pa tālr. 67320372,  67377577


Diena 1.

Izlidošāna no Rīgas uz LisabonuIerašanās Lisabonā. Tikšanās ar pieņemošo parstavi lidostā.Transfers  un viesnīcu no izvēlētās kategorijas.  Pa ceļam nelielas ekskursija un informacija kur un ko nopirkt un apskatīt utt.  Vakara ekskursija -ugunis Lisabona- par papildusu maksu tiem kas grīb  35 eiro vienai personai.

Lisabona –   tā ir rietumu daļa un pati brīvāka pitāla Eiropa, viena no vecākajām pilsētām pasaulē, un vecākā pilsēta Rietumeiropā. Vakarā  laikā Lisabona  ir īpaši burvīga,  varesien redzet to, ko nepamijat dienas laikā, pēkšņi atdzīvojas naktī un šķiet labāk šāda veida nav un nevar. Mēs apskatīsim labāko  vērošānas punktu,  jūs atklāsiet brīnišķīgo ainavu un jaunu skatu uz Lisabonu un tās vēsturi. Nakts Lisabona ir īpaša smarža, jūras smarža, Fado dziesmas un nakts dzīvi.  No skatu platformas mēs varēsim redzēt Lisabonas gaismas un tiltus, Kristus statuja, ostu un Taho upi. Brīvais laiks

Diena 2.

Brokastis viesnīca.  Ekskursija “ Lisabonas Kaklarota”  aptuveni 8 st. Lisabona Riviera-Roka mols -Sintra-Quinta da Regalera-Pala pilī. Brīvi pavadiet laiku Sintrā vai apceļojot putu pili. Brīvais laiks Sintrā vai pēc velešānas var apmeklet  Putu pili.

Cascais un Estoril ir eleganti kūrorti, kur  ir iecinijuši ne tikai Portugāļi, bet arī tūristi no visas pasaules. Apstāsimies pie klints “Velna žokļi” – noslēpumaina vieta, ar kuru saistītas daudzas leģendas.

Rokas rags – arī sauc par pasaules oficiālo malu, liktenis ir Eiropas rietumu punkts. Zeme beidzas šeit pēkšņi, starp stāvošajām akmeņiem un Atlantijas vēja pūtējiem. Izbaudiet šīs vietas enerģiju, veiciet neaizmirstamus fotoattēlus!

Portugāles Sintra-pērle – neticami slēptas kalnos un serpentīnu ceļos – viena no iecienītākajām vietām Portugāles monarhu un aristokrātu atpūtai. Apmeklējiet Quinta da Regaleira pili, kas tiek pareizi uzskatīta par romantisko vietu Sintrā. Pilsētas teritorijā atrodas lielisks parks ar dīķiem,  akām, strūklakām un arhitektūras kaprīzēm. Parks ir saistīts ar misticismu un noslēpumiem.

Diena 3.

Brokastis viesnīca.  Ekskursija “Portugāles zelta loks” 8 stundasObidos-Alkobas-Batāla-Tomaras-Fatima-groti.  Pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem.

Obidos – pasakaina pilsēta, slēpjas aiz sienas loka, ko sauc par pilsētas muzeju. Nelielas baltās mājas, kas ziedošajos dārzos pārklāta ar flīžu jumtu ar sarkanu krāsu.

Tomar– “Šeit katrs akmens elpo ar vēsturi.” Šeit ir grandiozs un unikālas, vestures mantojums kas saglabajas līdz musdienam tas ir Templiešu bruņinieku ordeņa Planētas klosterī. Leģenda saka, ka Tomārā ir slēpta galvenā Tamplāru bruņinieku ordeņa bagātība – “Svētais Grāls”. Jūs sajutīsiet šī arhitektūras darba spēku.

Batalha – abatija (kaujas klosteris) vai Santa Maria da Vitoria ir viens no lielākajiem Eiropas gotikas šedevriem un tiek aizsargāts kā pasaules mantojuma objekts. Inkvizīcijas šūpulis un karmelītu ordeņa galvenā mītne. 2007. gadā viņš tika ievēlēts par vienu no septiņiem Portugāles brīnumiem. Leģenda saka: ja jūs interesē veiksme dzīvē, tad tikai šeit tev ir iespēja uzvarēt viņas labā – šķērsojot klostera slieksni tikai ar augstu paceltu labo kāju …

Alhobas-Abbey (UNESCO mantojumiem, viens no Portugālijas 7 brīnumiem). Šeit, kad sākās ilgstošais karš, ko vadīja absolūtā zaudētās mīlestes dusmas – pret viņa tēvu, kurā tika apgalvoti desmitiem tūkstošu dzīvību un sadedzinātas pilsētas, ko uztrauca spēcīgākas Spānijas karalis, kuras pilsētas tika iznīcinātas ar dusmu par zaudēto mīlestību. Šo vietu vēsture ir diezgan skumji, bet ļoti interesanta un pamācoša.

Fatima – pilsēta, kas ir kļuvis par dievnamu ticīgie pēc 1917.gadā trīs aitu šeit bija Jaunava Mary. Fatima tagad sauc par ” Miera Altāris “. Milzīgs skaits cilvēku no visas pasaules ierodas katedrālē Svētā Trīsvienības Fatima par to reizi savā dzīvē šķērsot platību svētvietām, ejot uz viņa ceļgaliem pirms Svētās Trīsvienības katedrāle (oficiāli tiek uzskatīts, ka šajā brīdī jūs nomazgāt visus grēkus savu senču un visiem, Jūsu nākamās paaudzes). Interesanti, šī ir vienīgā vieta uz planētas, kurā katoļu un pareizticīgo baznīcas nav nekādu pretrunu. Grottoes – Groti – septītais brīnums Portugālē – pazemes pilsētas alas, nevis pazemes karalistes māksla. Pazemes grotti pārsteidz iztēli – neskaitāmas gaismas galerijas, kas rotātas ar stalaktītiem un stalagmītiem, no kuriem daži ir vairāk nekā 80 000 gadu veci; klinšu maksla; augstās alas ir tikai neliela daļa no tā, kas jāuzskata šī brauciena laikā. 

Atgriešanas Lisabonā.

Diena 4.

Brokastis viesnīca.  Parbrauciens uz Porto. Apskates ekskursija Porto Vīna pagrabu apmeklējums un slaveno Portvīna šķirņu degustēšana (pēc vēlešānas un par papildus maksu). Check-in viesnīcas. Brīvais laiks

Porto – ir majestātiska pilsēta, atšķirībā no citam  pasaule, tā ir Port Vine dzimtene. Šī ir pilsēta, kas piešķīrusi vārdu visai valstij. Viena no skaistākajām pasaules pilsētām, Portugāles ziemeļu galvaspilsēta.Porto centrs ir saglabāts tads kā bija , jo tas tika veidots daudzus gadsimtus. Porto centrs ir Se katedrāle uzglabā daudzas dažādas pagātnes bagātības. Netālu no katedrāles ir Portugāles baroka arhitektūras meistardarbnīca, bijušā bīskapa pils, kas celta XVII gadsimtā. Viena no skaistākajām Porto baznīcām ir Sv. Franciskā baznīca, kas celta 1400. gadā. Gotu stils, kas atrodas netālu no upes Douro, blakus Ribeirai. Blakus baznīcai ir Biržas pils, kas tika uzcelta 1842. gadā izpostītajā klosterī, pilī iepretim iekšējās apdares greznība. Netālu no Kordobāri pilsētas dārza, stiprā klergišu tornis – Porto simbols, kuru 18.gadsimtā būvēja itāļu arhitekts N.Nazoni, ir kļuvis ne tikai veco ceturtdaļu apdare, bet arī kalpoja kā labs ceļvedis ieiešanai ostā. Labs portugāļu baroka piemērs ir Carmelitas baznīca, Sao Bento stacija, kas uzcelta Benediktīnes klostera vietā.  Stacijas galvenās zāles sienas ir dekorētas ar milzīgu Azulezhu flīžu paneļu uz ainas no visspilgtākajām Portugāles vēstures epizodēm. Ceļš  no stacijas ved uz seno ziedu ielu, kurā dzīvoja zelta un sudraba amatnieki. Ielas ir saglabājušas pagātnes atmosfēru – mājas fasādes ir dekorētas ar flīzēm un balkoniem ar kaltas dzelzs stieņiem.

Diena 5.

Brokastis viesnīca. – pēc velešānas ekskursija Braga, Bon Jezusz, Guimaraes 6 st. ( par papildus samaksu ar pusdienam no personas 65 EUR)  vai arī brīvais laiks Porto. Braga ir viena no skaistākajām Portugāles pilsētām ar daudziem iespaidīgo piemineklu baroka stilā. Viens no slavenākajiem valsts pieminekļiem – Baznīcas Kristus Kalvāri, Bom Jesus-do Monte – ir svētnīca, kas piesaista milzīgu svētceļnieku un ceļotāju plūsmu. Gimaraes ir viena no vispievilcīgākajām vietām Portugālē no senām valsts pilsētām, ar pasaules mantojumu, viduslaiku ielām, ar labi saglabātiem pieminekļiem, Guimaraes ir Portugāles nācijas šūpulis, jo šeit bija dzimuši Portugāles karalis Alfons Enriquez.

Diena 6.

Brokastis viesnīca. Porto Aveiro-Koimbra-Fatima Grotto-Lisabona (8 stundas). Pastaiga gar kanāliem uz laivām līdz Aveiro (par papildu samaksu pēc pieprasījuma – 8 eiro).Apskates ekskursija Koimbrā. pusdienas nacionālajā restorānā ar dzērieniem. Apmeklējiet Fatimu un grotus. Brauciet uz Lisabonu.Brīvs laiks pastaigām pa pilsētu un lielisku iepirkšanos. Nakšņošana viesnīcā.

Aveiro – pazīstama kā “Portugāles Venēcija” – burvīga pilsēta ar daudzām kanāliem un tiltiem – tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām vietām valstī, pateicoties tās krāsainām laivām Moliseiros un pastelu ēkām, un tā mierīga atmosfēra ir ideāla vieta atpūtai. Cietie kūkas olu veidā ir zināmi tālu ārpus pilsētas robežām.

Coimbra – pilsēta un tās nosaukums tika veidoti no romiešu ciemata Conimbrig, kas celta 6. c. Šī pilsēta ieņem īpašu vietu visu portugāļu sirdīs. Savā vēsturē bagātajā Coimbras mājā ir visilgākā mācību vieta – Portugāles universitāte, ko 1290. gadā nodibināja karalis Dinis. Koimbrā dzimuši seši Portugāles kari, kas arī bija kapitāla 1139. un 1256. gadā. Neticami skaista pilsēta, ielās, kurās ikviens jau runā portugāļu-itāļu dialektā, un ielas piepilda ar skolēniem drēbēs, ar dubultiem basiem, čelliem, vijoliem.

Fatima – no neliela ciemata  paša Portugāles sirdī, Santarem kalnos, starp Lisabonu un Porto, ir kļuvusi par pilsētu kas ir svētā priekš  visas pasaules katoļiem, kurā dzīvo 10 000 iedzīvotāju. Daļēji pateicoties Virgin Marijas parādījumam 1917. gadā, kas padarīja Fatimu par nozīmīgu svētceļojumu centru. Interesanti, ka pilsētas nosaukums ir mauriešu meitenes vārds, kurš saskaņā ar leģendu 11. gadsimtā tieši nonāca šajā katoļticībā. Interesanti, ka šī ir vienīgā vieta planēta, kurā katoļu un pareizticīgo baznīcām nav pretrunu.

Grottoes –  ir Septītāis Portugālēs brīnums – Underground Cave City-ar rokām darinātais Pazemes karaliste māksla. Pazemes grotti pārsteidz iztēli – neskaitāmas gaismas galerijas, kas rotātas ar stalaktītiem un stalagmītiem, no kuriem daži ir vairāk nekā 80 000 gadu veci; rock art; alu augstās alas ir tikai neliela daļa no tā, kas jāuzskata šī brauciena laikā.

Diena 7.

Brokastis viesnīca.  Ekskursija uz Setubālu vai brīvais laiks Lisabonā. Setubal, Arrabida (Pēc velešānas un par papildus samaksu 65 eiro no personas,  iekļautas pusdienas un vīna degustacija). Dodies uz Portugāles dienvidu provincē – Setubal. Mēs brauksim pari  augstākam tiltam Portugālē – pie Kristus statujas.No putna lidojuma mēs redzēsim, cik skaisti Lisabona ir no putnu lidojuma! Tad mēs apskatīsim viduslaiku cietoksni, ap kuru izplešas okeāns. Tālāk mūsu ceļš iet caur Arrabidas nacionālo parku, kas pazīstams ar fantastiskajām ainavām no kalnu virsotnēm līdz bezgalīgajam okeānam.Mēs iepazīsimies ar vīndarības vēsturi un uzsāksim nopietnu vīna degustāciju no izcilā Muscatel reģiona.  Noslēgumā jums tiks piedāvāta zivju degustācija – zivs rodizio (liela izvēle no dažādām vārāmām zivīm un jūras veltēm ar dzērieniem). Mēs atgriežamies Lisabonā uz garāko un slavenāko tiltu Eiropā – Vasco da Gama. Transfers uz viesnīcu.

Diena 8.

Brokastis viesnīcā.
– Apskates ekskursija pa Lisabonu (iekļautas pusdienas), 4,5 stundas
Par papildus maksu – brauciens uz Mafru, Ericeira Mafra Ericeira ekskursija – Hosē Franko ciemats (ieskaitot vieglas pusdienas ar vietējo vīnu) par 4 stundām -45 eiro (pasūtot ar ekskursiju) / 50 eiro, pasūtot Portugālē
Lisabona ir rietumu un brīvākā Eiropas galvaspilsēta, viena no vecākajām pilsētām pasaulē un vecākā Rietumeiropas pilsēta. Tai ir tik bagāta vēsture, ka 4,5 stundu laikā jūs uzzināsit un redzēsit tikai visinteresantākos un nozīmīgākos. Lisabona harmoniski apvieno dažādu stilu – romānikas un gotikas, klasicisma, manuelīna un baroka – arhitektūras mantojumu. Mēs apmeklēsim Alfama vēsturisko rajonu, daudzpusīgo Rossiu laukumu ar pieminekli imperatoram Pedro IV, brauksim pa plašo bulvāri Avenid da Liberdade, paliksim Belemas reģionā, kad Henrijs Navigators, Fernands Magelāns, Vashka da Gama devās apkārt pasaulei, lai apceļotu Belenu. Un tieši Belēnas reģions pagodināja Kristoferu Kolumbu ar savu klātbūtni. Un pārsteidzošais Lisabonas Belēmas tornis ir tāds pats simbols kā Parīzes Eifeļa tornis. Mēs apbrīnosim Jeronimos klostera varenību – spilgtu Manuelino stila pārstāvi.
Ericeira. Gleznainā zvejnieku pilsētiņa, kas ērti novietota skaistajā okeāna krastā, ir saglabājusi savu oriģinalitāti līdz šai dienai. Ciemats gadsimtiem ilgi bija vissvarīgākais reģiona zvejas centrs. Jose Franco ciemats ir tipisks miniatūrā XX gadsimta sākuma portugāļu ciemats. Nelielā ciematiņā mēs iepazīsimies ar zemnieku dzīvi, dzīvi.Nobeigumā nobaudīsim zemnieku tradicionālo ēdienu – gardu maizi, žāvētas desas, vietējo vīnu – tas viss ir pagatavots pēc vecas receptes. Ciematā ir arī veikals ar interesantu un, iespējams, vispievilcīgāko pēc cenas, ar rokām apgleznotu keramikas izvēli, kā arī slavenās kāpostu lapas, gaiļus, traukus un tā tālāk.
Mafra: Šeit atrodas milzu pils un klosteru komplekss. Viņš ir lielisks! Un grandioza ēka parādījās, pateicoties karaļa Džoana V. projektam, kurš vēlējās aizēnot pašas Spānijas eskorta varenību.Pat šodien Mafras pilsēta, salīdzinot ar pili, šķiet, ir rotaļlietu māju puduris: trīsstāvu pilsētas mājas augstums nesasniedz pils otrā stāva karnīzes. Šeit ir pasaulē lielākā zvanu kolekcija, ko var dzirdēt 24 km rādiusā.
Transfērs uz lidostu.

Papildu maksa ir iespēju par šādām opcijām no personas :  90  Euro –  Divvietīga numurs, 160 Euro Vienvietga numurs

  • Viesnīca  Lisabonas centrā
  • Iepriekš rezervēt vietu autobusa
  • Dāvana numura  ielidošanas diena –  Portugāļu vīns

Ceļojuma cena ir par 1 pers.:

Viesnīcas 3*Lisabona — Roma 3*
Hotel Travel Park 3* vai
Luso — Grand Luso 4*,
Porto — Star Inn Porto 3* vai analogs
Viesnīcas 4*Lisabona — Czar Lisbon 4*,
Occidental Lisboa 4*; 
Acores Lisboa 4*
Luso
 — Grand Luso 4*
Porto — Portus Cale 4*
Porto Trindade Hotel 4*
vai analogs
DBL room 880 1020
SGL room 1125 1280
TRPL room 875 1005

 

Ceļojuma ir iekļauts :

·Transfers  lidostas- viesnīca- lidosta

·Izmitināšana izvēlētās kategorijas viesnīca

·Ēdināšana: viesnīcas- brokastis; 2-as pusdienas ar dzerieņiem

·Transporta pakalpojumi  

·Krieviski runājošs gids visā brauciena laika  

·Visas ekskursijas kas noradītas programma  

Par papildus samaksu:

·Vīna degustācija Porto – aptuvēni  6,50 Eiro

·Ieejas biļetes muzeja, aizas – aptuvēni  20,00 Eiro

·Brauciens uz Porto uz 1 dienu –  95,00 Eiro

·Setubala, Arrabida, Kristus statuja, pusdienas, degustācija – 65,00 Eiro

·Braga, Bom Jēzus, Guimaraesas -65 eiro ar pusdienām

·Vakara apskates ekskursija Lisabonā -35,00 Eiro

·Avio biļete Rīga- Lisabone – Rīga, cena no 250,00 EUR ar bagažu no personas

Ir iespējams rezervēt labākos vietas autobusa ar papildu samaksu:

• 1. rinda – 20 eiro / pers

• 2. un 3. rindas – 15 eiro / pers

Apmaksātas vietas autobusa  visa ceļojuma laikā tiek garantētas  un noradītas vaučera.

Ir iespējams apskates  objektu maiņa  (gan pēc laikam, gan pēc dienas).