GRUZIJA
(Cena no 549 € | 9 Dienas)

Aicinām Jūs avio ceļojumā uz Gruziju, kas pārsteidz un sajūsmina ne tikai ar savu neapstrīdama dienvidu šarmu, bet arī īpašā viesmīlība un iedzīvotāju viesmīlību.

Pastaiga pa ieliņām, veco Tbilisi ļaus jums redzēt daudz ziņkārīgs: Sērūdens pirtis – piesaiste un lepnums galvaspilsētas Gruzijā ,miera Tilts – viens no 13 neparastākajiem par arhitektūru, tiltu pasaulē, bet arī neparastākos pie leļļu teātra Rezo Gabriadze.

Jums būs iespēja ne tikai redzēt īstu šovu, bet nobaudīt gruzīnu virtuves, uzdzerot glāzi ar tradicionālo vīnu. Gruzīnu tautas dziesmas un dejas ir tikpat dažādas kā pati daba Gruzijas: многоголосье gruzīnu dziesmas, graciozi, azartisko, temperamentīgie, pilns kaislību, gruzīnu dejas. Māksla Gruzijas atspoguļo raksturu un jūtas tauta.


Cena + ekskursiju pakete 125EUR

01.05.20 – 09.05.20 no 609 EUR
20.06.20 – 28.06.20 no 629 EUR
18.07.20 – 26.07.20 no 619 EUR
15.08.20 – 23.08.20 no 619 EUR
12.09.20 – 20.09.20 no 659 EUR
19.09.20 – 27.09.20 no 619 EUR
16.10.20 – 24.10.20 no 689 EUR
13.11.20 – 21.11.20 no 549 EUR


1. DIENA
Satikšanās vieta – Rīgas lidostā.
Avio lidojums uz Gruziju.
2. DIENA
Ielidošana Tbilisī. Izmitināšanas viesnīcā. Ekskursijas city-tour pa visu Tbilisi pilsētu (iekļauts ekskursiju paketē) Tbilisi – lieliska Kaukāza pilsēta. Pilsētai nacās piedzīvot daudz savas pastavēšanas laikā, kas ilgst jau 1500 gadus, tās ir gan uzvaras, gan sakāves. Vēsturiskais Tbilisi centrs, kurš atrodas Mtacminda kalna pakajē. Pamatā cilvēki dzīvo divstāvu un trīsstāvu mājās, no kieģeļiem un akmeņiem. Sakumā iepazīsimies ar lielāku Gruzijas klosteri – Svētās Trīsvienības katedrāle (Sameba). Tas ir Gruzijas valsts vienotības simbols. Vahtanga Gorgasali pieminekļa teritorijas apskate – karalis, kurš panāca Gruzijas pareiztīcīgo baznīcas autokefaliju (5 gs.), mūsdienu Gruzijas galvaspilsētas dibinātājs.Ar gondolam piebrauksim (~1€/cilv.) pie Narikala cietokšņa, kurš dibināts ap IV gs., tas ir vienā vecumā ar pilsētu, bet iespējams arī vecāks par to. No šejienes Jūs varesiet baudīt skatus uz senlaicigo Tbilisī. Pacelsiemies pie Mātes Gruzijas pieminekļa. Nolaišanās uz vecu pilsētu ar kajām. Seru vannu teritorija – ieverojams objekts, kurš kļuvis par Gruzijas galvaspilsētas pamatu. Kajamgajēju ekskursija pa vecpilsētas ieliņām. Sargo Paradžanova piemineklis – Antonio Mikelandželo rakstīja, ka visu laiku atradās Paradžanova gleznu estetikas gūstā, it īpaši „Granatābola krāsas”. Daudzi vareni pēdējās desmitgades režisori, kuri pielika lielas pūles, lai Meistars iegūst brīvību, un saskaroties ar viņa mākslas darbiem, izjūta tas pašas emocijas. Pasaules tilts – ir viens no 13 neparastākiem arhitektūras meistardarbiem pasaulē. Skaists pulkstenis pie Rezo Gabriadze leļļu teātra! Atgriešanas viesnīcā. Atpūta. Brīvais laiks. Vakarā Jūs sagaida nacoinālais šovs ar vakariņam gruzīnu restorānā (par papildus maksu ~25€), kur Jums būs iespēja pagaršot gruzīnu ēdienus, iedzert tradicionālu vīnu un izbaudīt programmu! Gruzijas tautas dziesmas un dejas ir tik par daudzveidīgas kā Gruzijas daba un Gruzījas iedzīvotāju ikdienas dzīve. Daudzbalsīga gruzīnu dziesma un temperamentīgas gruzīnu dejas mākslinieciski un reālistiski atspoguļo tautas domas un jūtas. Nakts viesnīcā.
3. DIENA
Brokastis. Ekskursijas brauciens uz Kahetiju, Bodbe un Signagi (pēc vēlēšanās par papildus maksa – 35€) Pirmais ko mēs apmeklēsim Kahetijā – tas ir Cinandali muzejs! Muiža izbrīno visus ar savu „brīnumainu dārzu”, pili un lieliskiem skatiem, kas veras uz Azalijas ieleju. Šeit ciemojas A. Puškins, M. Ļermontovs, bet A. Griboedovs bija šīs ģimenes znots un tieši šeit pirmoreiz izlasīja „Gudra cilvēka nelaime”. Cinandales muižu saņēma mantojumā gruzīnu romantisma pamatlicējs, sabiedriskais cilvēks Aleksandrs Čavčavadze (1786-1846). Viņs izaudzis Sanktpēterburgā karaļa muižā. Viņš bija Ekaterinas II un Aleksandra I krusttēvs. Šeit mēs degustēsim 4 vīna veidus, apskatīsim muzeju un parku. Tālāk Bodbe – slavens klosteris Gruzijā. Pusdienas klosterī (pēc vēlēšanās par papildus maksa – €15), ienākumi no kura tiek ieguldīti jauna klostera būvniecībai svētās Nino godā. Pēc pusdienām Jūms būs iespēja paklanīties sv. Nino kapam un iedomāties vēlēšanos. Brauciens uz Signagi – skaistu mīlestības pilsētu, šeit dzīvo tikai 2000 cilvēki. Mīlestības pilsēta, šeit strādā dzimsarakstu nodaļa, kur var noformēt savas attiecības jebkurā laikā, aizdomajieties! Ekskursija pilsētā. Nakts viesnīcā.
4. DIENA
Brokastis. Numuru atbrīvošana. Došanās uz Mchetu (iekļauts ekskursiju paketē) Mcheta – pirmā Gruzijasgalvaspilsēta – dibināta senātnē, pirmās tūkstoš gades otrajā pusē. Svetichoveli tempļa apmeklējums – šeit ir apglabāts Kristus hitons. Templis ir slavens ar savām leģendām par kurām mēs noteikti Jums izstastīsim! Tālāk Džavari tempļa apmeklējums.Džavaristā vpieaugstas klints malas un lieliski iekļaujas kopējā ainavā arskārbu, bet ļoti māksliniecisku apkartējo dabu. No lejas atnāk Kuras un Aragvi šalkoņas – divas populārākās Gruzijas upes. Pretī paveras Mchetas panorama. Vējainas Džvari nogāzēs aug Vēlmju koks, uz kura svētceļotāji liek lientītes un iedomājas vēlēšanas. Pusdienas vina namā (pēc vēlēšanos pa 25€/cilv.). Pārbrauciens uz Gori. Alu pilsētas Upliscihes apmeklēšana (~5€ cilv.) Upliscihe (Uplistsikhe) – 3600 gadu veca zīda ceļa alu pilsēta, kas bija lielākais kaukāziešu pagānu reliģijas reģionālais centrs. Brīnumainā pilsēta, dibināta otrā gadu tūkstoša beigās p.m.ē. Šis senlaiku cietoksnis ir grandiozs darbs, jo pilsēta ir celta no akmeņiem. Ceļš uz Boržomi. Neparasta daba un lieliski skati neatstās Jūs vienaldzīgu. Ierašanās Boržomī. Izmitināšana viesnīcā. Nakts viesnīcā Boržomi.
5. DIENA
Brokastis. Došanās Ahalcīhē. Rabati cietokšņa apmeklējums (5$ ieejas biļete cietoksnī) Nepielā kalnā pie paša, klusas ūpes Pochovi krasta, stāv galvenais apskates objekts Ahalcīhe pilsētiņā – sens akmens cietoksnis Rabati. Tā nosaukums radās no arābu valodas un nozīmē „nocietināta vieta”. Tas ir izvietots rietumu nomalē un ir redzams praktiski no jebkuras pilsētas malas. Uzbūvēta XIII gs., šī militārā ēka ir redzējusi daudz savas pastavēšanas laikā. Cietoksnis daudzas reizes tika iznīcināts, bieži atradās aplenkumā,un rezultātā atspoguļo dažādas kultūras un reliģijas. 2012. gadā šeit notika plaša rekonstrukcija, pēc kuras Rabati cietoksnis Alcīhā kļuva par pilsētu pilsētā. Pie tam, tas kļuva ne tikai par vēsturisku pieminekli, bet arī par īstu pilsētas kultūras centru. Cietokšņa sienās atrodas baznīca, mošeja, sinagoga, neliels parks, vēstures muzejs, dažādi veikali un pat dzimtsarakstu nodaļa. Brauciens uz dienvidu Gruziju. Boržomi avotu un Harauguļas nacionāla parka apmeklējums (iespēja iedzert ūdeni no avota) (~2$ ieeja parkā). Īsts boržomi tieši šeit! Boržomi – kūrortpilsēta Samche-Džavaheti reģionā, Gruzijas dienvidrietumos. Pilsēta ir slavena ar minerālūdeni Boržomi, kura ieņem pirmo vietu eksporta produktu sarakstā Gruzijā. Boržomi ir zemo kalnu kūrorts un apkārt tam ir kalnu masīvi, kuri pārklāti ar skūjkoku un lapu koku mežiem. Klimats atšķiras ar mērēnu temperatūru gan vasaras, gan ziemas periodā. Boržomi kanjonā ir vairāk nekā 200 vēsturisku pieminekļu: pilis, baznīcas, klosteri. Īpašu vietu vēsturisku objektu vidū ieņem krievu karaļu Romanovu pils, kura uzbūvēta XVIII gadsimtā. Pārbrauciens uz Kutaisi. Nakts viesnīcā.
6. DIENA
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Brauciens uz Kutaisi.City tour Kutaisī (iekļauts ekskursiju paketē) Kutaisi – otra pēc lieluma un svarīguma pilsēta, kura atrodas Imeretā, Rietumu Gruzijā. Pirmie pieminējumi vēstures dokumentos VI-III gadsimtā. Šī pilsēta lepojas ar to, ka pusotra gadsimta laikā, sākot no 978. gada bija Gruzijas galvaspilsēta. Neskatoties uz galvaspilsētas statūsu zaudēšanu, Kutaisi palika par svarīgu valsts kultūras, biznesa un tūrisma centru. Mocameta kompleksa apmeklējums (iekļauts ekskursiju paketē) (~3-4 $ cilv.). Mocameta – ciems 6 km attalumā no Kutaisi, ir slavens ar savu klosteri, kurš uzcelts gruzijas karaļu Davīda un Konstantina Mheidze nāves vietā, kuri kļūva par gūsteķņiem pēc sakaves cīņā pret musulmaņu armiju. Viņus nogalināja, jo atteicās pieņemt musulmaņu reliģiju un vēlāk tiem piešķira svēto statusu. Klosteris ir mazs, bet ļoti skaits.Mocameta ir Gruzijas arhitektūras piemineklis. Pārbrauciens uz Batumi Ekskursijas city tūre Batumī (iekļauts ekskursiju paketē). Batumi – Gruzijas pilsēta (no 1878. gada), Adžarijas galvaspilsēta, osta Melnajā jūrā. Nosaukums celies no grieķu Batis – kas ir „dziļš līcis”. Batumi bija populāra arī Senājā Romā, ka liela ostas pilsēta. Mūsdienās Batumi ir vienā no ātri augošām pilsētām Melnas jūras piekrastē. Attīstīta infrastuktūra, liels daudzums ievērojamu objektu, izklaides vietas un restorānu nevienu neatstās vienaldzīgu. Azartspēļu cienītajiem būs interesanti apmeklēt vietējos kazino. Brīvais laiks. Nakts viesnīcā Batumī
7. DIENA
Brokastis. Brīvais laiks vai Ekskursijas brauciens uz Kalnu Adžariju (pēc vēlēšanās par papildus maksu – 30€) Botāniska dārza apmeklēšana (4 dol. Ieeja no cilv.), kuru 1880. gadā dibināja A. Krasnovs, un kurš atrodas vienā no skaistakām Adžarijas malām – Zaļājā ragā, kura klinšainās nogāzes visu gadu ir zaļas. Par Botāniska dārza arhitektūras pamatu bija leģendārie Seramīdas dārzi. Augu kolekcija pārsniedz 5000 sugas un ir savākta no visām pasaules malām. Mahunceti ūdenskrituma apmeklējums, Jūs ieraudzīsiet ar kastiltu, kurš uzbūvets karalienes Tamaras laikā XIIgs. un saglabājies līdz mūsdienam Gonio-Apasaros cietoksnis. Tikai 15 km attālumā no Batumi atrodas ļoti vērtīgs atradums vēstures pieminekļu cienītājiem. Tās vēsture sniedzas tūkstošiem gadu senā pagātnē. Senākie arheologu atsegtie slāņi cietokšņa teritorijā datējas ar XV-XVII gs.p.m.ē. Pastāv leģenda, ka nosaukums Apasaros cēlies no sengrieķu mīta par argonautiem. Cietokšņa teritorijā atrodas kapenes, kas līdz šai dienai tiek uzskatītas par Svētā Mateja atdusas vietu – vienu no Jēzus Kristus apustuļiem. Mūsdienās Gonio-Apasaros cietoksnis tiek uzskatīts par Adžārijas vēstures romiešu perioda pieminekļiem. Tiem, kuri nebrauca uz ekskursiju izbraukšana no viesnīcas pusdienās laikā, bet brīvais laiks Batumī līdz vakaram. Vakarā pārbrauciens Tbilisi Izmitināšana viesnīcā. Atpūta. Nakts viesnīcā.
8. DIENA
Brokastis.Brīva diena Tbilisī. Viesnīcas numurs visu dienu paliek jūsu rīcībā.
Vēlu vakarā numuru atbrīvošana un transfērs uz lidostu.
9. DIENA
Avio lidojums Tbilisi – Rīga.
Ielidošana Rīgā.

CENĀ IEKĻAUTS:
– Lidojums Rīga – Telaviva – Rīga (airBaltic)
– Rokas bagāža (maks. svars 8 kg, maks. izmērs 55cm*40cm*20cm)
– Bagāža: 1 soma (maksimālais svars 20 kg)
– Brauciens ar tūristu klases autobusu visā maršrutā
– Dzīvošana viesnīcās 3*, (7 naktis, ar brokastīm, 2-vietīgā izvietošanās
(4 naktis Tbilisi, 1 nakts Borjomi, 1 nakts Batumi, 1 nakts Kutaisi)

Naktsmītnes: 
Tbilisi: Maria Luis hotel 3* vai Hotel Biblioteka 4* vai līdzvērtīgu
Borjomi: Alma-Ata Hotel 3* vai Old Borjomi 4* vai līdzvērtīgu
Kutaisi: Hotel Ponte 3* vai līdzvērtīgu
Batumi: Piazza Inn 3* vai Hotel London 4* vai līdzvērtīgu


EKSKURSIJU PAKETE (8 ekskursiju):

Ekskursiju city tour pa Tbilisi
Ekskursija Mchetā
Ekskursiju city tour Batumi
Ekskursiju city tour Kutaisi
Ekskursija uz Mocamete
Ekskursija Ahalcīhē
Iepazīšana ar Boržomi avotiem
Harauguļas nacionāla parka apmeklējums

PAPILDU PAKALPOJUMI:

Ekskursija uz Kalnu Adžariju
Ekskursija Kahetija, Bodve, Signagi
Pusdienas vina namā
Pusdienas klosterī
Nacionāla šovu programma ar vakariņam restorānā


BĒRNIEM:

Ja jūs ceļojat ar bērniem vecumā no 0 – 12 gadu vecumam, bērns saņem 50% atlaidi saistošie ekskursiju paketes un papildus ekskursijas.


SVARĪGA INFORMĀCIJA:

– Izmaiņas personas datu apstiprinātas rezervācijas ir iespējams ne vēlāk kā 14 dienas pirms ceļojuma sākuma, pēc saskaņošanas ar Tūroperatoru
– Gadījumā, ja kopā ar rezervācijas apstiprinājumu, izvēlētajā viesnīcā nav brīvu vietu, Tūroperators ir tiesīgs piedāvāt citu viesnīcu tādā pašā līmenī, vai nu naktsmītne iepriekš klasi
– Viesnīcas var iekasēt no klienta atgriešanas depozītu atgriež pēc izlikšanu no telpām. Klients ir pats atbildīgs viesnīcas priekšā par jebkādu kaitējumu.
– Pavadījums grupas notiek krievu un latviešu valodās
Grupas vadītājs ir tiesības mainīt un regulēt izbraukšanas laikā (nemainot programmu), kā arī mainīt plānotajā laikā veikt ekskursiju un brīvais laiks.
– Klients pats apmaksā tūristu nodoklis viesnīcām palikt, ja tas nav minēts sadaļā “cenā iekļauts” ceļojuma programmā
– Ekskursijas, kas atzīmēti programmā kārtas, notiek krievu valodā, ja vien nav norādīts citādi
– Tūroperators patur tiesības mainīt apskates objektu secību vai objekta aizvietošanu ar līdzvērtīgu, nemainot piedāvāto pakalpojumu pilnu apjomu.
– Ieejas biļešu un citu papildizdevumu, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki un objektu apskates secība norādītas orientējoši un var mainīties.
– Dodoties ceļojumu, tūristam ir jābūt derīgai pasei un/vai ID karti. Iepriekš sazinieties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai noskaidrotu nepieciešamo pases derīguma termiņam, lai ieceļotu šajā valstī
– Latvijas pilsoņa pase, izdotā laikposmā no 1. jūlija, 1992. gada līdz 2002. gada 30. jūnijam, nav derīga ceļošanai
– Lr pilsoņa un Latvijas nepilsoņa, kas izdota ar derīguma termiņu līdz 50 gadiem nav derīga ceļošanai uz valstīm, kas neietilpst Šengenas zonā
– Secību ceļojuma bērniem, nosaka ministru Kabineta noteikumi № 721 “Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu” no 03.08.2010. https://likumi.lv/ta/id/214902-kartiba…sts-robezu. Klients ir pats atbildīgs par pieejamību pie sevis visu nepieciešamo dokumentu uz bērnu un ievērot noteikumus šķērsojot LR robežu citu valstu nepilngadīgiem bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem.
– Izmaiņas programmā un cenās ir iespējamas LR normatīvo aktu ietvaros
– Informāciju par izbraukšanu lūdzam skatīties 1-2 dienas pirms ceļojuma sākuma, sadaļā “Sūtījumu turow” un kas iegūti no tūroperatora ceļojumu dokumentos


Patīkamu un iespaidiem bagātu ceļojumu!