Hola! KUBA
(Cena no: 1780 € | 16 Dienas)

28.10. – 12.11.2020.
16 dienas
cena no 1780 EUR

HAVANA – VINJALES – SJENFUEGOSA – TRINIDADA – SANTAKLĀRA – ATPŪTA VARADEROAttēlu rezultāti vaicājumam “cuba”

Kuba ir valsts, kuras vēsturē ir Amerikas atklājēju romantisms, spāņu konkistadoru iekarojumi, zelta raktuvju meklēšana un plaši pirātu reidi.
Kubā jūs varēsiet savām acīm ieraudzīt visu tā laika un šodienas izkārtni, ienirt koloniālā laikmeta atmosfērā ar tās varenajiem cietokšņiem un spāņu muižniecības krāšņajām pilīm, pēcrevolūcijas kultūras niansēm, mūsdienas salsas ritmiem, cukurniedru plantācijām, šalcošajiem ūdenskritumiem un lielisku pludmales atpūtu.

1.diena,28.10 (trešdiena) Rīga – Stambula
Tikšanās Rīgas lidostā 10:00. Lidojums Rīga 12:15  – Stambula 16:20.

2.diena, 29.10. (ceturtdiena) Stambula – Havana
Lidojums Stambula 02:05 – Havana 08:05 (lidojums 13 st.). Transfērs uz villu -viesu māju Havanā. Atpūta pēc garā ceļa. Kopā ar grupas vadītāju iesakām doties uz Playas del Este pludmalēm ārpus Havanas, kur laiskosimies baltajās smiltīs un tirkīzzilajos okeāna ūdeņos. Vakarā dosimies baudīt kubiešu virtuvi un atspirdzinājumus. Iesakām iegriezties   Bodeguita del Medio, runā, ka tieši šeit 1942. gadā radies kokteilis mojito. Nakts viesu mājā Havanā.Attēlu rezultāti vaicājumam “havana cuba historical sites”

3.diena, 30.10. (piektdiena) Havana
Brokastis. Havanas apskates ekskursija ar auto un kājām vietējā gida pavadībā. Havana nebija tikai viens no nākamajiem Spānijas iekarojumiem, tai bija milzīga loma, nodrošinot  karali ar Amerikas zeltu. Šīs pilsētas aizsardzībā un attīstībā tika ieguldīti ievērojami līdzekļi, piesaistot tā laika ievērojamākos cilvēkus pastāvīgai uzturēšanās vietai, kas tieši atspoguļojās galvaspilsētas arhitektūrā un attīstības plānā. Mēs ceļosim pagātnē no pašiem avotiem, kad salu apdzīvoja indiāņu ciltis, uz pakāpenisku pilsētas modernizāciju, uzbūvējot teātrus, parkus un bulvārus.
Krāšņākajā pilsētas daļā – Vecajā Havanā   atrodas aptuveni 900 koloniālā laikmeta vēsturiskās ēkas: pilis, baznīcas, viesnīcas, bulvāri, laukumi, grezni nami. Visslavenākie ir tie, kas figurē ceļvežos, un varas iestādes tos uztur pienācīgā kārtībā. Pēc ekskursijas un pusdienām, fotografēšanās un vizināšanās ar kolorītajiem retro auto un kabrioletiem.
Brīvais laiks un vakarēšana. Nakts villā – viesu mājā Havanā.

4.diena, 31.10. (sestdiena) Vinjales ieleja
Brokastis. Dienas ekskursija (12 st.) uz Vinjales ieleju – UNESCO kā kultūrainaviskā teritorija. Ieleju ieskauj kalni, un tās ainavu šķērso klinšu atsegumi. Lauksaimniecībā joprojām tiek izmantotas tradicionālās metodes, jo īpaši tabakas audzēšanā. Zemnieku saimniecību un ciematu vietējā arhitektūra, kur saglabājusies bagāta daudznacionāla sabiedrība, ilustrē Karību jūras salu un Kubas kultūras Attēlu rezultāti vaicājumam “vinales cuba”attīstību.  Rīta pusē Soroa orhideārija un El Salto ūdenskritums. Peldēsimies kalnu upes atsvaidzinošajā dzidrajā ūdenī, veidojot nelielu gleznainu ūdenskritumu un dabisku saldūdens baseinu kaskādi. Skatu laukums Los Jasmines, labāko pina colada degustācija Kubā, El Palenque alas un brauciens ar laivu pa pazemes upi. Apskatīsim Mural de la Prehistoria – 120 m garu zīmējumu uz klints, ko veidojuši 18  mākslinieki vairāku gadu laikā un simbolizē evolūcijas teoriju. Apmeklēsim īsta vietēja “guajiro” saimniecību, kur audze un apstrādā Kubas tabaku, iespēja pašiem samalt un pagatavot vietējo kafiju. Vakarā atgriešanās Havanā. Nakts villā – viesu mājā Havanā.

5.diena, 01.11. (svētdiena) Sjenfuegosa – Trinidada
Brokastis. Šodien dosimies trīs dienu ceļojumā pa Kubas centrālo daļu, kas sniegs visspilgtāko priekšstatu par Kubu un tās iedzīvotajiem. Jūs apmeklēsiet trīs svarīgākās salas pilsētas – Santaklāru, Trinidadu un Sjienfuegosu, kuru skaistums un unikalitāte ir izpelnījusies pasaules slavu.
Zapata Nacionalajā parkā dosimies uz Cuova de los Peses 70 m dziļo sinkholi (ezeru), kur varēsiet snurkelēt un vērot tropiskās zivis vai laiski atpūsties šūpuļtīklos ezera krastā.
Ekskursija Sjenfuegosā (UNESCO) – dibināta 1819.gada kā Spānijas kolonija, bet sākotnēji te apmetās franču imigranti.  Tā kļuva par cukurniedru, tabakas un kafijas tirdzniecības vietu. Pilsēta pirmo reizi attīstījās neoklasicisma stilā, kas vēlāk kļuva eklektiskāka un būtiski atšķiras no citām Kubas pilsētām. Starp īpaši interesantām ēkām var minēt Valdības pili (Rātsnamu), San Lorenzo skolu, bīskapiju, Ferrera pili, bijušo liceju un dažas dzīvojamās mājas. Pārbrauciens uz Trinidadu un iekārtošanās tradicionālajā viesu mājā.Attēlu rezultāti vaicājumam “cienfuegos cuba”

6.diena, 02.11. (pirmdiena) Trinidada
Brokastis. Centrālā Kuba ir slavena arī ar eksotiskām dabas atrakcijām, piemēram, El Nicho ūdenskritumiem, kaskādēm, kuras paslēpušās dziļi džungļos. Izmantojiet iespēju nopeldēties! Jūs nekad neaizmirsīsiet kristāldzidrā ūdens atsvaidzinošās vēsuma sajūtu zem tropiski tveicīgās saules.
Piedāvājam krāsainu vakara programmu.  Dosimies uz La Canchanchara savrupmāju, kas slavena ar tāda paša nosaukuma kokteili la chanchanchara, kas izgatavots no ruma, medus, citrona un cukurniedru liķiera un tiek pasniegts keramikas tasītēs. Tas dos jums enerģiju dejot un baudīt kubiešu ritmus. Katru vakaru no plkst. 19:00 vietējie iedzīvotāji un tūristi dodas uz Casa de la Musica, pasūta dzērienu un apsēžas uz akmens kāpnēm, lai baudītu saulrietu, atmosfēru un Kubas salsu. Nakts viesu mājā Trinidadā.

7.diena, 03.11. (otrdiena) Trinidada – Santaklāra – Varadero
Brokastis. Rīta ekskursija pa Trinidadu. Pastaigāsimies pa  līkumotajām ieliņām, ko ieskauj  nebeidzamas cukurniedru plantācijas un bijušo “cukura karaļu” vecās muižas, kur var iepazīties ar visiem cukura un ruma ražošanas posmiem, kā arī izmēģināt svaigi spiestu Guarapo cukurniedru sulu. Turpinājumā dosimies uz Valle de los Ingenios (UNESCO)– trīs savienotas ielejas 12 km garumā, kur 18.-19.gs. bija centrālā cukurniedru ieguves vieta, nodarbinot vairāk kā 30 000 vergu plantācijās un cukurniedru dzirnavās.Attēlu rezultāti vaicājumam “trinidad cuba nightlife”
Santaklāra ir Kubas revolucionārākā pilsēta. Vēsturiska apsēstība ar Argentīnas  ārstu, kurš  kļuva par partizānu Čegevaru, kas Santaklāru 1958. gada decembrī atbrīvoja no Batista režīma, ik pa laikam šeit noved pie nelielām kultūras revolūcijām. Čegevaras memoriāla apskate. Vakarā ierašanās kūrortpilsētā Varadero.

8.diena, 04.11. (trešdiena)- 13.diena, 09.11. (pirmdiena) atpūta Varadero
Atpūta Varadero pēc “viss iekļauts” principa. Ūdens caurspīdīgums, dažādi zilie toņi, smalkas baltās smiltis, siltais laiks, veģetācija un atklātā ainava pārvērš šo vietu par neaizmirstamu kūrortu. Tipiskie kokteiļi, izcila virtuve, laba mūzika, kubiešu dejas un kultūra dažādās izpausmēs. Piedāvajam doties papildu ekskursijās: krokodilu ferma, makšķerēšana, Paradīzes sala, delfinārijs, džipu safari u.c. izklaides.

14.diena, 10.11. (otrdiena) Varadero – Havana – Stambula
Agri no rīta transfērs uz Havanas lidostu. Lidojums Havana 08:35 – Stambula 08:35(+1 diena)

15.diena, 11.11. (trešdiena) StambulaAttēlu rezultāti vaicājumam “varadero”
08:35 ielidošana Stambulā. Transfērs uz viesnīcu un atpūta. Pēc vēlēšanās Stambulas apskate, iepirkšanās vai brauciens ar kuģīti pa Bosforu ar vakariņam.
Nakts viesnīcā Stambulā.

16.diena, 12.11. (ceturtdiena) Stambula – Rīga
Transfērs uz lidostu. Lidojums Stambula 09:15 – Rīga 11:20. Laimīga atgriešanās mājās.

Cenā ietilpst:

 • lidojums Rīga-Havana-Rīga (Turkish Airlines ar pārsēšanos), reģistrētā bagāža 30 kg;
 • transporta pakalpojumi ceļojuma laikā;
 • Kubas vīza;
 • dzīvošana villas un viesu majās ar brokastīm Havanā un Trinidadā, 2-vietīgie numuri;
 • dzīvošana 4* viesnīca Varadero “All Inclusive”, 2-vietigie numuri;
 • ekskursijas vietējo gidu pavadībā krievu val.;
 • transfēri un viesnīca ar brokastīm Stambulā;
 • grupas vadītāja pakalpojumi latv.val.

Papildu:

 • ceļojuma apdrošināšana;
 • vizināšanās ar kabrioletu – 35 CUC/stundā;
 • ieejas maksas apskates objektos un Nacionalajos parkos Kubā (dienā ~ 7-12 CUC);
 • ēdienreizes, kas nav minētas programmā;
 • papildu ekskursijas no Varadero;
 • dzeramnaudas šoferiem, gidiem un vietējam personālam;
 • Tucijas vīza, ja nepieciešams.

1CUC ~ 1 EUR

Pieteikšanās ceļojumam un norēķinu kārtība:

 • piesakoties ceļojumam, nepieciešami pases dati un jānoslēdz ceļojuma līgums;
 • jūsu vieta tiks rezervēta pēc 300 EUR avansa iemaksas;
 • puse no ceļojuma summas līdz 18.06.2020.;
 • pilna samaksa jāveic līdz 18.09.2020.

 

 Maksimalais ceļotaju skaits grupā 14 personas.